Ecje ne natyre KAMPET Stratergjia D copy propozim permuze buletini FormularperOJQ LISTA1 Sub

Lajme dhe Ngjarje

Diaspora_Banner

25 korrik, ora 21:00 – Starton Java e Filmit të Diasporës, Sheshi Zahir Pajaziti Prishtinë

24/07/2014

Regjisorë, aktorë e krijues të shumtë tani më shumë vite jetojnë dhe veprojnë jashtë Kosovës, dhe kanë realizuar shumë vepra, filma të metrazheve dhe zhanreve…

2014-03-03_083524

24 KORRIK, ORA 21:00 – KONCERTI NË SHESHIN “NËNA TEREZË” SHËNON HAPJEN E “DITËVE TË DIASPORËS DHE MËRGATËS”

23/07/2014

Nën patronazhin e Ministrisë së Diasporës, i ftojmë bashkatdhetarët tanë, të cilët janë duke qëndruar në Kosovë, në hapjen e manifestimit “Ditët e Diasporës dhe…

Ministri Makolli ICK

Kosovodiaspora.org – platformë për një hap më afër bashkatdhetarëve

21/07/2014

Ministri i Diasporës, z. Ibrahim Makolli, mori pjesë dhe e përuroi fillimin e projektit diaspora.org, projekt ky i financuar nga Qeveria finlandeze, ndërsa implementuar nga…

promovimi i librit1

Në Qendrën Kulturore për Diasporë e Mërgatë në Cyrih u promovua romani i autores Majlinda Nana Rama

15/07/2014

Në praninë e disa krijuesve që veprojnë në diasporë dhe të dashamirëve të librit, në lokalet e Qendrës Kulturore për Diasporë e Mërgatë në Zvicër,…

nxenesit kosovar gjermani1

Me mbështetjen e Ministrisë së Diasporës, nxënësit kosovarë realizuan një vizitë në Gjermani

15/07/2014

Në kuadër të projektit “Bildungsprojekt Deutschland Kosovë-Bidung baut Brucken” (Projekti i Arsimit Gjermani-Kosovë –Arsimi ndërton urat), i mbështetur nga Ministria  e Diasporës, u realizua vizita…

Ministri Makolli me delegacionin shqiptar2

Ministri i Diasporës, z. Ibrahim Makolli, mbajti takim pune me delegacionin e Qeverisë së Republikës së Shqipërisë

09/07/2014

Ministri i Diasporës, z. Ibrahim Makolli, priti sot në një takim pune delegacionin nga Qeveria e Republikës së Shqipërisë, përkatësisht drejtorët e departamenteve, këshilltarë të…

Universiteti_prishtines_logo

Universiteti i Prishtinës hap konkursin për pranim të studentëve – sivjet pranohen 40 studentë nga Diaspora

08/07/2014

Universiteti i Prishtinës ”Hasan Prishtina”, ka shpallur KONKURSIN për pranimin e studentëve në vitin e parë të studimeve themelore- bachelor në vitin akademik 2014/2015. Ministria…

Logo MeD

Ftesë për pjesëmarrje në aktivitetin “Ecje në natyrë”

04/07/2014

Ministria e Diasporës, përkatësisht Departamenti për Ruajtjen dhe Kultivimin e Arsimit e të Kulturës në Diasporë, në kuadër të aktiviteteve të organizuara gjatë manifestimit tashmë…

Logo MeD

Urimi i ministrit Makolli për muajin e Ramazanit

27/06/2014

Të nderuar bashkatdhetarë, Muaji i Shenjtë i Ramazanit për miliarda besimtarë myslimanë në botë është muaj i agjërimit dhe i devotshmërisë, rast për familjet dhe…

Ministri Makolli me studentet shqiptare

Ministri Ibrahim Makolli priti bashkatdhetarët nga Turqia, të cilët kanë përfunduar kursin e gjuhës shqipe

26/06/2014

Ministri i Diasporës, z. Ibrahim Makolli, priti një grup bashkatdhetarësh nga Turqia, të cilët kanë përfunduar kursin e gjuhës shqipe në Qendrën Kulturore në Stamboll…

Ministri Makolli me kryesine e Unionit

Ministri i Diasporës, z. Ibrahim Makolli përmbylli punimet e Forumit për Themelimin e Unionit të bizneseve të Diasporës

17/06/2014

Forumi për themelimin e Unionit të Bizneseve të Diasporës, sot më datë 18. 05. 2014, përmbylli punimet duke zgjedhur kryetarin e Unionit të bizneseve nga…

Ministri Makolli në Komisionin për Punë të Jashtme

Ministri i Diasporës, z. Ibrahim Makolli, raportoi para Komisionit për Punë të Jashtme

17/06/2014

Ministri i Diasporës, z. Ibrahim Makolli, sot raportoi para Komisionit për Punë të Jashtme të Kuvendit të Republikës së Kosovës, me ç’rast i shpalosi aktivitetet…

Kalendari

 
No filters available.post_type:events
RD1med Regshoqata udhezues-copy2 InvestoniApp Tflag dokumente ambasadat gjuhaime61 ura11 Revista_URA_Nr_2.. Kopertina webmaillogo dokumente Auditimi 1 UNDP copy